Talsu Kērlinga Kluba logo un virsraksts.

Ziņas

1/1

Mūsu kērlingisti gūst panākumus Dānijā


No 1. līdz 5. decembrim Talsu kērlinga kluba junioru vīriešu komanda TKK/Bremanis, pārstāvot Latvijas junioru izlasi, piedalījās sacensībās Esbjerg Junior Open, kas bija 2. posms Ziemeļu junioru kērlinga tūres posmā. Sacensībās piedalījās 12 junioru komandas – četras komandas no Norvēģijas, pa trīs komandām no Zviedrijas un Dānijas un pa vienai komandai no Somijas un Latvijas.

Sacensības mūsu komanda uzsāka ar spēli pret  komandu Team Granit no Zviedrijas. Līdz šim komandas bija tikušās divas reizes Zviedrijā, pa uzvarai izcīnot katrai komandai (9:8 un 6:7). Spēles sākums izvērtās mūsu komandai pagalam neveiksmīgs, nonākot iedzinējos ar 1:4. Pēc pieprasītā minūtes pārtraukuma izdevās uzlabot izpildījumu un, izmantojot pretinieku komandas kļūdas, izlīdzināt spēli pirms pēdējā 8. enda panākot neizšķirtu rezultātu 4:4. Noslēdzošajā endā gala vārds tomēr piederēja zviedriem un ar pēdējo spēles akmeni viņiem izdevās izraut uzvaru 5:4. Otrā spēlē mūsu komanda tikās ar komandu Team Mesloe no Norvēģijas. Šajā spēlē mūsu puiši demonstrēja ļoti augstu precizitāti un neatstāja sāncenšiem cerību, pārliecinoša uzvara – 9:1. Nākamajā dienā  mūsu puiši tikās ar Dānijas un Somijas junioru vīriešu izlasēm Team Haubjerg un Team Lundberg. Ar dāņiem mūsu jaunieši pēdējo reizi tikās 2014. gada novembrī sacensībās Vācijā, kur piedzīvoja mūsu komandas pastāvēšanas laika sāpīgāko zaudējumu 2:16! Mūsu kērlingistus bažīgus darīja arī vietējās halles ledus priekšrocības un mājinieku atbalsts. Jau ar pirmajiem spēles akmeņiem dāņi mēģināja izveidot spēli uz daudz punktiem, tomēr tās precīzajam izpildījumam labi spēja atbildēt mūsu puiši. Līdz spēles vidum mūsu puiši atradās minimālā vadībā ar 3:2. Spēles  5. endā dāņi ar pēdējo metienu pieļāva smagu kļūdu, mēģinot izsist mūsu komandas akmeni, un rezultāts kļuva 6:2 mūsu komandas labā. Pēdējos spēles endos mūsu puiši likvidēja visus dāņu centienus atspēlēties un tika izcīnīta uzvara 8:4. Ļoti dramatiska izvērtās spēle pret Somijas junioru izlasi. Pēdējo reizi ar šo komandu mūsu puiši bija tikušies pagājušā gada Eiropas čempionātā Čehijā, kad mūsu puiši izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 7:1. Spēli raksturoja lieli kāpumi un kritumi abu komandu izpildījumā un nespēja tikt galā ar specifiskajiem ledus apstākļiem. Pirms noslēdzošā 8. enda mūsu puiši panāca izlīdzinājumu 8:8, un precīzi nospēlējot galotni izrāva uzvaru 9:8. Sacensību noslēdzošajā spēlē par 3. vietu pret Team Enquist no Zviedrijas mūsu puiši demonstrēja viss precīzāko spēli visās sacensībās ātri nonākot vadība ar 6:0. Mūsu puišu uzsāktā izsišanas taktika lika zviedriem pēc 7.enda paspiest rokas un atzīt zaudējumu visā spēlē ar 6:3.

             1. un 6. ends pret Dānijas junioru izlasi Team Haubjerg

Komandas trenera R.Vaivoda komentārs: “Šīs bija pēdējās sacensības komandai ārpus Latvijas pirms došanās uz janvāra sākumā notiekošo Pasaules junioru čempionātu. Mūsu puiši sacensībās ne uz brīdi neatkāpās no sava spēles stila un nenoliedzami bija viena no tehniski un taktiski labāk sagatavotajām komandām sacensībām. Ir gandarījums redzēt, ka varam līdzvērtīgi cīnīties ar kērlinga lielvalstu junioru komandām, kurās sporta veida tradīcijas un infrastruktūra ir izkopta daudzu gadu desmitu garumā”.

Par sacensību uzvarētājiem kļuva Team Granit, savukārt mūsu komanda par iegūto 3. vietu saņēma 1000 Dānijas kronas (135 Eiro).

Sacensībās mūsu komanda piedalījās ar Latvijas Kērlinga Asociācijas atbalstu.

Noslēdzošā spēle par 3.vietu pret Team Enquist (Zviedrija)

Raimonds Vaivods
2016-12-06 14:52:42
Visi raksti