Talsu Kērlinga Kluba logo un virsraksts.

Ziņas

1/1

Kērlinga vēsture


       

►Iespējams, ka kērlings ir radies Nīderlandē, jo 1565. gada Pītera Brēgeļa gleznotajā Ziemas ainavā ar slidotājiem un putnu slazdu redzami zemnieki, kas uz aizsaluša kanāla spēlē kaut ko līdzīgu kērlingam. Neskatoties uz to, par modernā kērlinga pamatlicējiem gan tiek uzskatīti skoti. Ir ziņas, ka kērlinga spēlēšana starptautiskos mērogos ir notikusi jau 19. gs. Eiropā un Ziemeļamerikā, taču principā nav precīzu ziņu par jebkādām sacensībām līdz pirmajām Ziemas Olimpiskajām spēlēm 1924. gadā Šamonī, kad Lielbritānija uzvarēja Zviedriju un Franciju triju valstu izpildītā šī sporta veida demonstrācijā. Arī 1932. gadā šis sporta veids tika iekļauts demonstrējamo sporta veidu sarakstā.

Curling - Then and Now

Video - WCF 50 th Anniversary (Part 1)

Video - WCF 50th Anniversary (Part 2)

Kopš 1998. gada Nagano Ziemas Olimpiskajām spēlēm kērlings ir iekļauts Ziemas Olimpisko spēļu programmā.

Video - kērlings Nagano Ziemas Olimpiskajās spēlēs

Video - kērlings Soltleiksitijas Ziemas Olimpiskajās spēlēs

Video - kērlings Turīnas Ziemas Olimpiskajās spēlēs

Video - kērlings Vankūveras Ziemas Olimpiskajās spēles

Video - kērlings Soču Ziemas Olimpiskajās spēlēs

Mūsdienās visvairāk kērlingu spēlē Kanādā (aptuveni 1,2 miljonu spēlētāju, konkurē ar hokeju), Skotijā (20 tūkstoši), ASV (15 tūkstoši) un Šveicē (13 tūkstoši). Pasaules kērlinga federācija apvieno 60 valstis un Latvija tajā iestājās 2001. gadā, kad kērlingu Latvijā aizsāka Jānis un Iveta Ozollapas.

Latvijas čempionāts kērlingā vīriešu un sieviešu komandām noris kopš 2002. gada.

Pašlaik ar kērlingu Latvijā nodarbojas aptuveni 200 spēlētāju, kas apvienojušies 10 sporta klubos Rīgā, Ventspilī, Jelgavā, Talsos  un Daugavpilī. Ilgu laiku gan klubu komandas, gan izlases finansēja sevi pašas vai ar nelielu sponsoru un valsts institūciju atbalstu. Neskatoties uz nelielo materiālo atbalstu, kērlinga sabiedrība pierāda sevi ar uzcītību un fanātismu – 2009. gadā Rīgā, Biķernieku ielā 121h darbu sāka pirmā kērlinga halle Baltijas valstīs. Latvijā tiek organizētas organizēta virkne vietēja un starptautiska mēroga sacensības. Kērlings Latvijā pagaidām netiek lutināts ar preses un TV uzmanību, taču Latvijas izlašu veiksmīgie starti Eiropas un Pasaules čempionātos maina skeptisko viedokli par kērlingu kā sportu.

2013. gadā Rīgā, Volvo sporta centra ledus hallē tika aizvadīts Pasaules čempionāts sievietēm, kura organizatori saņēma lieliskas atsauksmes no dalībniekiem no Starptautiskās kērlinga federācijas.

Video - Pasaules čempionāts sievietēm, Rīgā

Latvijas izlašu augstākie panākumi:

  • Sievietes - 7. vieta ECC 2013; 12. vieta WCC 2010, 2013, 2014.
  • Vīrieši - 8. vieta ECC 2014.
  • MIX komanda - 9. vieta EMCC 2006.
  • Junioru puišu komanda - 4. vieta EJCH 2009.
  • Junioru meiteņu komanda - 4. vieta EJCC 2009.
  • Jauktais pāris - 7. vieta WMDCC 2008.
  • Ratiņkrēslu komanda - 3. vieta WWCQC 2014.
  • Seniori vīrieši - 12. vieta WSCC 2013.

► Informācija no LKA mājaslapas www.curling.lv