Talsu Kērlinga Kluba logo un virsraksts.

Ziņas

1/1

Par kērlingu


Iespējams, ka kērlings ir radies Nīderlandē, taču par modernā kērlinga pamatlicējiem tiek uzskatīti skoti. Kērlings tika demonstrēts jau I Ziemas olimpiskajās spēlēs Šamonī 1924. gadā, taču tikai kopš 1998. gada Nagano Ziemas Olimpiskajām spēlēm šis sporta veids ir iekļauts Ziemas Olimpisko spēļu programmā.

Visvairāk kērlingistu ir Kanādā  (aptuveni 1,2 miljonu spēlētāju), Skotijā (20 tūkstoši spēlētāju), ASV (15 tūkstoši spēlētāju) un Šveicē (13 tūkstoši spēlētāju). Pasaules kērlinga federācija apvieno 60 federācijas un Latvija tajā iestājās 2001. gadā. Latvija Pasaules Kērlinga federācijas rangā ieņem 17. vietu (vīrieši), 16. vietu (sievietes), 16.vietu (jauktie pāri), 15. vietu (ratiņkrēslu). No 2018. gada Ziemas Olimpiskajās un Paraolimpiskajās spēlēs izcīnīs 4 medaļu komplektus - vīriešu, sieviešu, jaukto pāru un ratiņkrēslu konkurencē.

Mūsu valstī kērlinga čempionāti sieviešu un vīriešu komandām notiek no 2002. gada. Pašlaik ar kērlingu Latvijā nodarbojas aptuveni 200 spēlētāju, kas apvienojušies 10 sporta klubos Rīgā, Jelgavā, Daugavpilī, Ventspilī un Talsos.

Kērlinga pamati  (LAT PowerPoint prezentācija)

Ievads kērlingā (LAT video)

Kērlinga tehnikas pamati (LAT video)

Kērlings - Latvijā un pasaulē (Sportacentrs.com video)

Par aizraujošo kērlingu (Sportacentrs.com video)

Curling Team Dynamics